Okončan je prvi dio utakmica 3. kola Lige nacija. Grci su slavili veliku pobjedu protiv Engleske, dok su Italija i Belgija remizirale.

Za najveće iznenađenje večeri pobrinula se Grčka, koja je u velikoj drami pobjedila na gostovanju kod Engleske. Pavlidis je doveo Grke u vodstvo u 49. minuti. Četiri minute poslije Jude Bellingham je udarcem izvana poravnao rezultat, no u četvrtoj minuti nadoknade Pavlidis je iskoristio zbunjenost u engleskoj odbrani i donio pobjedu Grčkoj.

Susret Italija – Belgija završen je bez pobjednika. Rezultat nakon 90 minuta glasio je 2:2. Italijani su u 24 minute uspjeli doći do prednosti od dva gola. Međutim, u 38. minuti sudija Eskas pokazao je crveni karton Pellegriniju tako da je Italija ostala sa igračem manje. Fudbaleri Belgije iskoristili su to na najbolji mogući način. Prvo je De Cuyper pogodio za 2:1, a zatim je Trossard postavio konačnih 2:2.

‘Trikolori’ su savladali Izrael rezultatom 4:1. Francuska je do prednosti stigla u 7. minuti preko Camavinge. Gandelman je zatim postigao gol za izjednačenje. Ipak, slavlje Izraelaca trajalo je veoma kratko. Par trenutaka nakon izjednačujućeg pogotka, Nkunku Francusku ponovo dovodi u vodstvo. Fenomenalno je igrač Chelseaja jednim potezom izbacio četiri defanzivaca domaćina i matirao Glazera. Sjajnu partiju izabranika Didiera Deschampsa krunisali su Guendouzi i Barcola golovima u 87. i 89. minutu.

Reprezentacija Slovenije poražena je na gostovanju kod Norveške sa 3:0. Haaland je bio dvostruki strijelac na ovom meču. Treći pogodak djelo je Sorlotha.