Reprezentacija Hrvatske savladala je u utakmici 3. kola Lige nacija selekciju Škotske rezultatom 2:1. Škoti su uspjeli doći do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Izabranici Steva Clarka poveli su u 33. minuti preko Christieja. Samo tri minute kasnije Hrvatska preko Matanovića dolazi do izjednačenja. Asistent kod ovog gola bio je Ivan Perišić. Prednost reprezentacije Hrvatske udvostručio je Kramarić. Sosa je sjajno pucao. Njegov udarac odbranio je golman Gordon, no odbio je loptu samo na glavu Kramariću koji ga matira.

U 5. minuti sudijske nadoknade Kristijan Jakić je postigao autogol za poravnanje Škotske. Ipak, nakon VAR provjere utvrđena je ofsajd pozicija tako da je pogodak poništen.