Egnatia i FK Borac Banja Luka odigrali su u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija Lige prvaka, a albanski tim je bio uspješniji 2:1 u regularnom dijelu meča. S obzirom da je Borac imao minimalnu prednost iz prvog meča, nakon produžetaka u izvođenju penala rezultatom 1:4 uspješniji je bio bh. predstavnik.

Na startu utakmice Borac je imao kontrolu sa loptom, imali su veći posjed, te su pokušavali da zaprijete golu domaćih. Prilika nije bilo na obje strane do gola koji je desio u 16. minuti kada je Ibrahimoglu nakon jedne akcije pogodio za vodstvo aktuelnog prvaka Albanije.

Prvi udarac prema golu domaćih uputio je Hrelja koji je šutirao sa distance, ali ravno u golmana Egnatie. U 26. minuti Egnatia je imala šansu iz kornera lopte je prošla malo pored gola. Uslijedio je jedan mirni dio igre u kojem se igralo jako oprezno na sredini terena.

Jovo Lukić je u 30. minuti primio jednu dugu loptu, te iskoristio nepažanju albanskih igrača, te tako nakon jednog odbijanca uspio da savlada golomana Egnatie i svom timu donese izjednačenje. Tim iz Albanije je imao još jednu sjajnu priliku u 40. minuti Ilyev je sjajno šutirao, ali defanzivci Borca su to otklonili.

Doukou nije iskoristio sjajnu situaciju za Egnatiu pucao je glavom nakon kornera, ali jako neprecizno i ta lopta je nakon toga prošla pored gola Borca. Ovo je bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu te je ostalo 1:1 nakon prvih 45. minuta

Drugo poluvrijeme nije ponudilo mnogo. Banjalučki tim se više fokusirao na defanzivne zadatke, cijenu su platili sa pet žutih kartona u drugom dijelu, a javnu opomenu zaradio je i trener Mladen Žižović.

Ipak, igrači Borca nisu uspjeli zadržati koncentraciju, te je u 82. minuti meča Šiškovski drugi put savladan. Nakon odlične akcije domaćeg tima, Doukouo je sjajnim golom Egnatiji donio prednost od 2:1 i odveo utakmicu u produžetke.

Već u petoj minuti prvog produžetka šok za bh. predstavnika u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Glavni sudija Fabio Maresca zbog prigovora je pokazao drugi žuti karton Mladenu Žižoviću, te je Borac ostao bez trenera u ostatku meča. Prvi produžetak nije ponudio mnogo, a nakon kratkog prekida u drugom produžetku ni jedna ekipa nije uspjela stvoriti ozbiljniju priliku, te je dvomeč okončan nakon izvođenja jedanesteraca.

Sa bijele tačke u ekipi Borca bili su sigurni Herrera, Pejović, Hasukić i Čavić, dok je kod Egnatije Aleksi pogodio prečku, a Lushkji golman Šišković odbranio penal, što je bilo dovoljno za trijumf Borca.

Borac se pobjedom u dvomeču izborio za drugo pretkolo Lige prvaka, te je sigurno da banjalučki tim očekuje još najmanje šest utakmica u Evropskim takmičenjima.

Egnatia – Borac 2:1 pen. 1:4 (Ibrahimoglu 17′, Doukouo 82′ – Lukić 30′)

Elbasan Arena u Elbasanu. Glavni sudija. Fabio Maresca (Italija). Crveni karton: Mladen Žižović(na klupi).

EGNATIA: Sherri, Dulysse (Kass), Malota, Xhemajli, Fangaj, Ahmetaj (Gjata), Aleksi, Lushkja, Aliyev (Lubas), Ibrahimoglu, Doukoua (Rama).

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Meijers, Carolina, Herrera, Grahovac (Pejović), Vuković (Čavić), Vranješ (Čelić), Savić, Hrelja (Kulašin), Lukić (Hasukić).