U revanš susretu drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka Fenerbahce je pobjedom 2:1 savladao Lugano i plasirao se u narednu fazu takmičenja.

Nakon što je u prvoj utakmici u švicarskoj istanbulski tim slavio sa 3:4, danas su ponovo savladali Lugano i potvrdili plasman u treće pretkolo Lige prvaka.

Edin Džeko bio je heroj prošlog susreta jer je postigao hat-trick, a danas se ponovo upisao u strijelce u pobjedi svog tima.

Meč nije baš idealno započeo za turski klub, jer su nogometaši Lugana veoma brzo stekli prednost, kada je u sedmoj minuti pogodio Belhadj za prednost gostujućeg tima.

Ipak, u drugom poluvremenu izjednačenje donosi Edin Džeko u 59. minuti, a konačan rezultat meča 2:1 golom u drugoj minuti sudijske nadoknade donio je Szymanski.

Kapiten bh. reprezentacije odigrao je svih 90 minuta, a pored gola koji je postigao u 86. minuti dobio je žuti karton. Bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao je kompletno drugo poluvrijeme.

Fenerbahce će u trećem pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka igrati protiv francuskog Lillea.