U utakmici trećeg pretkola Lige prvaka Fenerbahce je poražen 2:1 na gostovanju kod Lille, te francuski tim ima minimalnu prednost pred revanš.

Nogometaši Lillea stigli su do prednosti u ranoj fazi meča. U 12. minuti utakmice pogodio je
Tiago Santos.

Izjednačujući pogodak postigao je Irfan Can Kahveci u 80. minuti. Na veliku radost domaćih navijača na Stade du Hainautu u prvoj minuti nadoknade pogodio je Edon Zhegrova za konačnih 2:1.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko igrao je do 78. minute kada ga je zamjenio En Nesyri, dok je Rade Kruinć igrao do 85. minute, a na njegovu poziciju na teren je ušao Djiku.

Izabranici Josea Mourinha imat će šansu 13. avgusta na stadionu Şükrü Saracoğlu u revanš susretu da nadoknade zaostatka i savladaju Lille kako bi se plasirali u play-off fazu Lige prvaka.