Odigrano je i posljednje kolo francuske Ligue 1, te su poznati svi učesnici evropskih takmičenja kao i putnici u niži rang.

Naredne sezone u Ligi šampiona igrat će PSG, aktuelni šampion, Monaco koji je još ranije obezbjedio drugo mjesto i Brest koji je današnjom pobjedom protiv Toulousea u gostima stigao do historijskog uspjeha.

Lille će u kvalifikacije za Ligu prvaka kao četvrti, Nica je završila peta, a Lyon je na kraju šesti zahvaljujući pobjedi u posljednjim trenucima utakmice protiv Strasbourga.

Ispadaju Metz i Clermont, Lorient je današnjom pobjedom 5:0 protiv Clermonta stigao do opstanka.

Najinteresantnije je bilo u Lorientu, njima je bila potrebna pobjeda od 5 golova razlike i poveli su u 38. minutu preko Abergela, da bi četiri minuta kasnije Bamba pogodio za 2:0.

Bouanani je povisio u 54. minutu, Dieng u 63. minutu je pogodio za 4:0, a konačnih 5:0 dijelo je Dienga.