U uzavreloj atmosferi Anfield Roada nogometaši Liverpoola slavili su protiv Tottenhama 4:2 u utakmici 36. kola engleske Premier lige.

Tim Jurgena Kloppa je ekspresno otvorio meč. Nakon sjajnih prilika Salaha i Elliota, u 16. minuti meča Cody Gakpo je poslao preciznu loptu u šesnaesterac, gdje se snašao Mohamed Salah i poslao je u mrežu gola gostiju.

Pred sami kraj prvog dijela Andrew Robertson je zakucao loptu u mrežu za vodstvo Liverpoola od 2:0.

U nastavku Redsi su nastavili sa dominacijom. Igrao se 50. minut meča kada je Harvey Elliot uposlio Codyja Gakpa koji je pogodio za 3:0 Liverpoola.

Samo devet minuta kasnije prekrasnim golom i Harvey Elliot se upisao u strijelce. Popustili su malo izabranici Kloppa, pa su u samo pet minuta primili dva gola. Prvo je u 72. minuti Richalison pogodio mrežu domaćih, da bi potom Heung- Min Son pogodio za konačan rezultat meča 4:2.

Zadnje minute meča ponudile su još mnogo toga. Salah je imao sjajnu priliku, ali je sa male udaljenosti promašio kompletan okvir gola, potom je i Szobolsai imao šansu koju nije iskoristio, da bi u posljednjim minutama nadoknade Salah pogodio, ali je gol bio poništen.

Liverpool ima samo matematičke šanse za osvajanje naslova, ali sve se ipak pitaju Arsenal i City.

U narednom kolu Liverpool gostuje Aston Villi, a Tottenham na svom terenu dočekuje Burnley.