I dalje se mnogi navijači Liverpoola, pa i samo igrači kao i menadžer Arne Slot pitaju kako se ekipi dogodio 14. septembar i poraz od Nottingham Foresta na Anfieldu.

Redsi su odigrali sedam utakmica u novoj sezoni Premier League i upisali šest pobjeda, posljednju na današnjem gostovanju u južnom Londonu Crystal Palaceu od 0:1

Svih 25.000 navijača na Selhurst Parku, iako nije bilo mnogo golova, a nijedan u mreži gostiju, moglo je da uživa u zanimljivom, brzom i nadasve kreativnom fudbalu.

Jedan pogodak, ali poprilično prilika na obje strane, posebno za domaćina u drugom poluvremenu, kada je Palace sve karte bacio na napad kako bi došao do izjednačenja, pritom ne zapostavljajući odbranu gola od ekipe koja je ubjedljivo držala posjed.

Momenat odluke, ispostavit će se, dogodio se u uvodnim trenucima meča.

Ništa u toj devetoj minuti nije nagovještavalo da će Liverpool prelijepom akcijom uljepšati pravi proljetni dan u Londonu. Kružila je lopta oko šesnaesterca Palacea, a onda je uslijedio mat u tri poteza. Konstantinos Tsimikas je vidio rupu na lijevoj strani, ali i Codyja Gakpa koji se sjajno ubacio u prostor. Uslijedio je milimeterski precizan pas Grka i još bolji centaršut za Dioga Jotu u srcu kaznenog prostora.

Munjevita akcija Liverpoola krunisana je lijepim golom.

Crystal Palace tako nije dočekao “prvijenac” u sezoni, ipak, ako se tako može reći, hrabro je “poginuo” protiv velikog favorita. Palace ostaje na tri boda osvojena sa isto toliko neriješenih utakmica.

Liverpool je lider i sada ima četiri boda prednosti u odnosu na jedine dvije neporažene ekipe – Manchester City i Arsenal, kao i meč više.