Reprezentacija Bosne i Hercegovine još jedanput je poražena na stadionu Bilino polje u Zenici. Bolja od Zmajeva bila je Mađarska koja je slavila pobjedu rezultatom 0:2.

Naša selekcija imala je priliku već u prvoj minuti meča. Gazibegović je natrčao na odbijenu loptu, ali njegov šut odlazi pored lijeve stative.

Nakon toga, na drugoj strani pokušaj Bolle je sjajno zaustavio Nikola Vasilj. ‘Hvatao’ je defanzivac Mađarske volej u toj situaciji, no golman bh. reprezentacije našao se na pravom mjestu.

Ponovo su Zmajevi zaprijetili u 14. minuti. Hajradinović je ostavio povratnu loptu za Tahirovića koji šutira po podu. Ipak. njegov udarac odlazi pokraj gola. Dibusz je bio matiran, ali nedostajalo je preciznosti kod pokušaja 21-godišnjeg veznjaka našeg tima.

U 38. minuti Mađari su poveli sa 0:1. Szoboszlai je dobio loptu u prostor. Pucao je iz okreta i savladao nemoćnog Vasilja. Slabo je to ispratila zadnja linija bh. tima.

Pred kraj prvog poluvremena u dobroj prilici našao se i Edin Džeko. S dva sjajna driblinga izbacio je defanzivca mađarske reprezentacije, ali ishod još jedanput bio je isti. Dijamant šutira preko gola.

Početak drugog dijela nije bio dobar. U 49. minuti Nail Omerović ruši protivničkog igrača u kaznenom prostoru. Sudija Anthony Taylor pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Szoboszlai koji udvostručava prednost mađarske selekcije.

Samo četiri minute kasnije, Zmajevi su imali najbolju priliku u dotadašnjem toku meča. Džeko je nakon slobodnog udarca ostao sam u kaznenom prostoru gostiju, ali je njegov šut glavom odbranio Dibusz. Pokušao je kapiten i u 70. minuti, ovaj put petom. Ipak, golman ponovo na pravom mjestu.

Do kraja, Barbarez je izvršio i preostale izmjene koje su mu bile na raspolaganju. Krenuo je naš tim na ‘sve ili ništa’, no promjene rezultata nije bilo.

Zmajeve u novembru očekuju još dva duela Lige nacija. Prvi u Freiburgu protiv Njemačke i drugi u Zenici protiv Nizozemske.

BiH – Mađarska 0:2 (Szoboszlai 38′, Szoboszlai 50′)

Stadion Bilino polje u Zenici. Glavni sudija: Anthony Taylor (Engleska).

BOSNA I HERCEGOVINA: Vasilj, Gazibegović (Omerović), Bičakčić, Katić, Kolašinac, Burnić (Tabaković), Gigović (Huseinbašić), Tahirović (Šarić), Hajradinović (Bašić), Bajraktarević, Džeko.

MAĐARSKA: Dibusz, Fiola, Bolla (Gera), Orban, Botka, Z. Nagy (Szucs), Nikitscher, Schafer (A. Nagy), Szoboszlai, Sallai (Gazdag), Varga (Adam).