Duel 6. kola španske La Lige između Betisa i Mallorce okončan je rezultatom 2:1. Gosti sa Baleara stigli su do treće pobjede u sezoni.

U 7. minutu Giovani Lo Celso dovodi Betis u vodstvo. Argentinac je uzeo loptu na sredini terena, povukao je prema golu Mallorce, a zatim sa ivice šesnaesterca šutirao. Bio je to izuzetno snažan udarac, koji zavržava tik ispod prečke. Treći pogodak za 28-godišnjeg veznjaka u sezoni.

Ipak. slavlje Betisa nije trajalo ni punih 60 sekundi. Mallorca već u sljedećem napadu preko Rodrigueza dolazi do izjednačenja. Gosti su poslali dugu loptu prema kaznenom prostoru Betisa. Ona dolazi do Larina, koji istu prosljeđuje za Rodrigueza. Vezni igrač domaćih imao je lagan posao da je ubaci u mrežu.

Koliko je bila uzbudljiva ova sekvenca, toliko je bio uzbudljiv i sam finiš utakmice. U posljednjem minutu susreta, Mallorca postiže pogodak za potpuni preokret. Nakon jednog kornera najbolje se snašao Valery koji loptu posprema u gol domaćina.