Manchester City je novi-stari prvak Engleske, četvrtu sezonu zaredom. Građani su u utakmici posljednjeg kola Premiershipa, odigranom danas, savladali West Ham na svom Etihadu i tako osigurali titulu, ukupno desetu.

Izabranici trenera Pepa Guardiole tako su zadržali prednost od dva boda u odnosu na drugoplasirani Arsenal, koji je danas pobijedio Everton sa 2:1.

Već u drugoj miniti City stiže do vodstva, Foden je snažnim udarcem s ruba šesnaesterca zatresao mrežu Čekičara.

Isti igrač je udvostručio prednost domaćih u 18. minuti. Doku je poslao loptu Fodenu s lijeve strane, a najbolji igrač Premier lige opalio lijevom nogom i zabio svoj 19. gol ove sezone.

Pred kraj poluvremena majstorskim pogotkom Kudusa škaricama West Ham je smanjio na 2:1 i vratio neizvjesnost u meč.

No, nakon što je Rodri prizemnim udarcem pogodio za 3:1 u 59. minuti, postalo je jasno da Građani imaju otvoren put prema novoj tituli.

Rezultatom 3:1 zaključen je susret u Manchesteru, gdje je uslijedilo veliko slavlje navijača u svjetloplavoj odjeći…

Uz City, plasman u Ligu prvaka od engleskih klubova još su ostvarili pomenuti Arsenal, zatim Liverpool i Aston Villa.

Zanimljivo da je bez Evrope ostao Manchester United, kojem ni današnja pobjeda u gostima kod Brightona nije pomogla da se pomakne s osmog mjesta.

Najviši rang napuštaju Luton, Burnley i Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića.