Manchester City je danas rutinski došao do pobjede na gostovanju kod Fulhama, u susretu 37. kola Premiershipa.

Poveli su Građani već u 13. minuti susreta na Craven Cottageu. Joško Gvardiol je započeo akciju na lijevoj strani, odjurio u sredinu, ostavio loptu za Kevina De Bruynea i onda odigrao dupli pas s njim te tako došao u čistu šansu. Pucao je s dvanaestak metara, iznenadio njemačkog vratara Bernda Lenoa šutom desnom nogom i doveo City u vodstvo.

Gosti su udvostručili prednost u 59. minuti. Palhinha je klizećim startom izbio loptu ispred Silve, ali pravo na nogu Fodenu, koji pogađa za 0:2.

Nakon ubačaja Bernarda Silve u 71. minuti hrvatski reprezentativac Gvardiol postigao je svoj drugi gol na današnjem meču.

U nadoknadi je dosuđen penal za goste nakon prekršaja Diopa nad Alvarezom. Upravo je faulirani Argentinac izveo najstrožu kaznu i zatresao mrežu Fulhama.

Rezultatom 0:4 zaključena je utakmica.

Manchester City je sada prvenstveni lider, s dva boda više od prvog pratioca Arsenala.

Do kraja sezone Građani će odigrati još dva prvenstvena susreta – gostovat će Tottenhamu i dočekati West Ham.