Nogometaši Manchester Uniteda konačno su odigrali su konačno jedan dobar meč i zasluženo su pobijedili Brentford sa 2:1. To je prvi trijumf Crvenih đavola nakon više od mjesec…

Domaćin na Old Traffordu nije dobro otvorio meč, Brentford je igrao na polovini rivala i poslije prvog poluvremena zasluženo su gosti vodili – 0:1.

United je imao stopostotnu šansu preko Eriksena koji je neshvatljivo sam sa pet metara šutirao preko prečke.

Brentford je poveo u nadoknadi prvog poluvremena, Damsgaard je izveo korner, a Pinnock bio najviši u skoku za 0:1.

Ipak, United je u drugo poluvreme krenuo ofanzivno i zasluženo je preokrenuo. Već u 47. minutu Rashford je centrirao sa desnog boka, a Garnacho sa druge stative uhvatio volej za 1:1.

Onda je u 62. minutu Bruno Fernandes izveo potez meča, petom je samo skrenuo loptu i spojio Hojlunda sa golom, ovaj je samo bocnuo preko golmana Flekkena za 2:1.

United je nastavio da napada, mogao je da dođe i do ubjedljivije pobjede, ali rezultat se više nije mijenjao.

Važne pobjede upisali su Aston Villa i Brighton na teškim gostovanjima Fulhamu i Newcastleu, dok je Leicester nakon preokreta savladao Southampton – 2:3.