Manchester United danas je, donekle, spasio sezonu. Crveni đavoli su osvojili FA Cup i to pobjedom nad gradskim rivalom Manchester Cityjem u finalu na Wembleyu.

United je slavio sa 2:1, a strijelci su bili Alejandro Garnacho u 30. i Kobe Mainoo u 39. minuti utakmice, a Jeremy Doku u 87. minuti za City.

Kod prvog gola je ogroman kiks napravio Joško Gvardiol, hrvatski stoper koji ove sezone igra sjajno u Cityju. U ovom meču nije na uobičajenom nivou te je tako, kod pogotka, glavom prebacio svog golmana Stefana Ortegu i praktično servirao loptu Garnachu, koji je onda lako poentirao.

Kod drugog gola Uniteda je cijela odbrana Cityja prelako ispala. Bila je to prelijepa akcija, koju je okončao Mainoo nakon asistencije Brune Fernandesa.

Neizvjesnost je vratio Jeremy Doku preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca za 2:1.

Građani su zatim pokušavali na sve načine da dođu do drugog gola i izjednače, ali ipak nisu uspjeli promijeniti rezultat. Tako su ostali bez duple krune, dok je Manchester United, osim osvojenog trofeja, izborio plasman u Evropsku ligu.