Fudbaleri Paris Saint-Germaina osvojili su Kup Francuske, pošto su u finalu u Lilleu pobijedili Lyon sa 2:1.

Parižani su tako došli do duple krune, potvrdili apsolutnu dominaciju u državi, ali ostat će im žal za još jednom propuštenom šansom u Ligi prvaka.

Kylian Mbappe je večeras igrao i pored najava da ga neće biti u sastavu. Ovo mu je bio posljednji meč za PSG.

Izabranici Luisa Enriquea poveli su u 22. minutu.

Nuno Mendes i Barcola su kombinovali po lijevom boku, Portugalac je centrirao na drugu stativu, golman Lyona Lucas Perri je očajno procijenio let lopte, te se Ousmane Dembele samo poklonio i glavom sa pet metara zatresao mrežu za 1:0.

Prednost je udvostručio Fabian Ruiz u 34. minutu. Dembele je centrirao sa desne strane, Ruiz je najprije pogodio stativu, ali se potom ispravio i iz neposredne blizine “ugurao” loptu u gol, za 2:0.

Lyon je smanjio u 55. minutu preko O’Briena, koji je glavom zakucao loptu u mrežu poslije kornera Cherkija sa desne strane.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te je PSG proslavio još jedan trofej, ukupno 15. u Kupu Francuske.