U četvrtom kolu La Lige, madridski Real je kod kuće s puno muke pobijedio Betis 2:0.

Oba gola je postigao Kylian Mbappe. Prvi u 67. minuti nakon čudesne asistencije Fedea Valverdea, a drugi u 75. minuti s bijele tačke. Bili su ovo prvi ligaški golovi u La Ligi najvećeg pojačanja Reala posljednjih nekoliko godina.

Real ne blista na početku ove sezone. Muči se, teško zabija i pobjeda nad Valladolidom i dva mršava remija s Las Palmasom i Mallorcom, nikako ne zadovoljavaju navijače. Takva je bila i utakmica s Betisom. Kylian Mbappe, Vinicius Junior i Rodrygo, najveće napadačke zvijezde Madriđana napromašivale su se i protiv Betisa i navijači su im zviždali.

A onda je u 67. minuti najomiljeniji igrač Carla Ancelottija Federico Valverde pokazao zašto ga Italijan toliko cijeni.

Urugvajac je čudesno, petom, s ruba 16 metara izbacio Mbappea u matnu šansu koju Francuz nije mogao promašiti. Nevjerovatan potez sjajnog Urugvajca slomio je otpor čvrstog Betisa.

Samo osam minuta kasnije, Mbappe je zabio svoj drugi pogodak. Ovog puta s bijele tačke.

Real se s ova tri boda primaknuo maksimalnoj Barceloni na četiri boda minusa.