240. izdanje “Derby della Madonnina” pripalo je ekipi Milana. Crno-crveni su, u okviru petog kola Serie A, golom Gabbie u finišu utakmice stigli do pobjede nad Interom od 2:1.

Milan u vodstvo stiže već u 10. minutu. Pulišić krade loptu na polovici Intera, a zatim prolazi između nekoliko odbrambenih igrača i sam završava akciju.

Par trenutaka kasnije, Lautaro Martinez ne iskorištava sjajnu priliku.

Ipak, u 27. minutu Inter preko Dimarca uspjeva stići do izjednačenja. Ovoga puta Martinez se našao u ulozi asistenta. Argentinac je na sebe ‘navukao’ nekoliko igrača u crno-crvenim dresovima, a potom uposlio Dimarca koji bez mnogo problema loptu šalje iza leđa Maignana.

Naredna ozbiljnija situacija stigla nam je početkom drugog poluvremena. Rafael Leao je pucao glavom, ali Sommer to odlično zaustavlja. Istakao se Sommer i prilikom pokušaja Reijndersa u 64. minutu.

U nastavku, pokušaj Martineza na strani Intera te Leaoa i Abrahama na strani Milana.

Konačnih 2:1 postavio je Gabbia u 89. minutu. Reijnders je sjajno centrirao, a Gabbia šutirao glavom. Lopta prolazi pored lijeve stative gola na kojem stoji Sommer.