Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Empoliju od domaćina Italije. No, treba svakako naglasiti i da su Zmajevi jako dobro izgledali u duelu s aktuelnim prvakom Evrope.

Izabranici selektora Sergeja Barbareza zaprijetili su u ranoj fazi susreta. Hajradinović je u osmoj minuti dobio loptu na ivici šesnaesterca, uputio dobar udarac, ali je Donnarumma odbranio krajnjim naporom.

Deset minuta kasnije dobro je Gazibegović pucao iz slobodnog udarca, ali ponovo se istakao golman PSG-a i reprezentacije Italije.

S druge strane, napadi Azzura su bili jalovi sve do 38. minute, kada je pogodio Frattesi. Chiesa je dobro centrirao, a vezista Intera se odlično snašao i zakucao loptu u mrežu – 1:0.

Ekipe su bile značajno opreznije u drugom poluvremenu. Scamacca je imao par dobrih šansi, ali dobro je reagovao Pirić.

Ogromnu priliku imao je Ahmedhodžić u nadoknadi nakon greške Dimarca, ali Donnarumma je zatvorio ugao stoperu Zmajeva i odbranio. Malo je nedostajalo da izjendačimo…

Ostalo je tako 1:0 do posljednjeg zvižduka kiparskog arbitra.

Italija – BiH 1:0 (Frattesi 38′)

Stadion Carlo Castellani u Empoliju. Glavni sudija: Chrysovalantis Theouli (Kipar).

ITALIJA: Donnarumma, Darmian, Buongiorno, Calafiori, Bellanova (Dimarco), Cambiaso, Jorginho (Pellegrini), Fagioli (Cristante), Frattesi (Folorunsho), Chiesa (Raspadori), Scamacca (Retegui).

BiH: Pirić, Ahmedhodžić, Katić (Muharemović), Bičakčić, Gazibegović, Mujakić (Hadžikadunić), Šarić (Huseinbašić), Hajradinović (Burnić), Tahirović, Gigović (Šošić), Demirović.