Mininogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Rumunije (4:1) okončala je nastup u četvrtfinalu Evropskog prvenstva koje se održava u sarajevskoj dvorani “Mirza Delibašić”.

Protekla sedmica protiče u znaku mininogometa u Sarajevu, a publika je to osjetila pa je u velikom broju stigla u dvoranu na Skenderiju kako bi podržala sjajne mininogometaše BiH, prenosi Klix.ba.

Reprezentacija BiH je jučer uspjela eliminisati Češku u osmini finala i tako izboriti veliki uspjeh plasmanom u četvrtfinale. Također, cilj je ispunjen jer smo tom pobjedom jučer izborili nastup na Svjetskom prvenstvu u Azerbejdžanu naredne godine.

Ipak, danas nas je dočekao najteži mogući protivnik, a to je selekcija Rumunije koja je u pet navrata bila prvak Evrope.

Rumuni su poveli golom Viorela Saima već u šestoj minuti, a onda su do odlaska na odmor postigli još dva gola i riješili pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu selektor BiH Samir Mekić bacio je sve “karte” u napad, cijelo poluvrijeme smo igrali s golmanom u polju, ali to nije dalo rezultat. U posljednjim trenucima utješni gol za BiH s bijele tačke postigao je kapiten Senijad Ibričić za konačnih 4:1.

Osim Rumunije, plasman u polufinale ranije su izborile još selekcije Francuske i Kazahstana, dok će se posljednji polufinalist saznati nakon večerašnjeg okršaja Srbije i Belgije (21:30).