U-21 reprezentacija naše zemlje, poražena je danas u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, od Austrije rezultatom 2:0.

Austrijanci su kontrolisali tempo u prvim minutama meča. Prvu priliku, naš tim imao je u 19. minutu preko Ibrišimovića koji puca preko gola.

Do kraja prvog poluvremena bilo je po još nekoliko pokušaja sa obje strane, ali bez promjene rezultata.

U 56. minuti gosti su došli do vodstva. Na asistenciju Adewumija, pogodio je Seidl. Samo par minuta kasnije, Adewumi je nakon asistencije imao priliku da postigne i pogodak, ali njegov pokušaj je otišao izvan okvira gola.

Austrija je svoje vodstvo udvostručila u 77. minuti. Strijelac je još jednom bio Seidl.

Do kraja, rezultat se nije mijenjao i ostalo je konačnih 2:0.

BiH je ostala pretposljednja na tabeli sa samo tri osvojena boda iz šest utakmica, a Austrija je izbila na drugo mjesto sa 11 bodova. Lider je Slovenija sa 15 bodova, a treća je Francuska s 9 bodova i utakmicom zaostatka.