Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je okončala nastup u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025.

Na Grbavici je danas slavila selekcija Kipra, preskočila Zmajiće na tabeli grupe H i zakucala ih za posljednje mjesto.

Malo uzbuđenja je bilo na meču do 44. minuti, kada Buljubašić efektnim pogotkom dovodi Zmajiće u vodstvo.

Ubrzo nakon toga Koutsakos pogađa prečku, da bi isti igrač u nadoknadi poluvremena ipak postigao gol i izjednačio.

Početkom drugog poluvremena Kipar dolazi do preokreta, Satsias na asistenciju Vrontis pogađa za 1:2.

Uslijedila je jalova inicijativa izabranika selektora Vinka Marinovića, da bi gosti u 67. minuti stavili tačku na svoj prvi trijumf u aktuelnim kvalifikacijama. Muharemović je pogriješio i praktično dodao loptu Kipranima, koji u nastavku akcije preko dvostrukog strijelca Satsiasa stižu do prednosti od 1:3.

Ispostavilo se da je to ujedno konačan ishod utakmice. Vrijedi navesti i da je naš nacionalni tim kraj meča dočekao s igračem manje, zbog preoštrog starta Bristrić je dobio direktan crveni karton.

BiH – Kipar 1:3 (Buljubašić 44′ – Koutsakos 44′, Satsias 47′ i 67′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Peiman Simani (Finska). Crveni karton: Bristrić (BiH).

BOSNA I HERCEGOVINA: Damijanović, Mustafić, Smajić (Marić), Muharemović, Čardaklija (Prskalo), Kovač, Božičković (Mehmedović), Buljubašić, Šakota (Rozić), Ramić, Bristrić.

KIPAR: Kyriakou, Zinonos (Shikkis), Kerkez, Antoniou (P. Andreou), Christodoulou, Neofytou, Kattirtzis (Angelopoulos), Vrontis, Satsias (E. Andreou), Koutsakos, Themistokleous (Foti).