Futsaleri MNK Hercegovina novi su prvaci Premijer lige Bosne i Hercegovine. Nakon što su osvojili Kup, Širokobriježani su večerašnjom pobjedom protiv GFC Sarajevo došli do ukupnih 3-1 u finalnoj seriji i podigli pehar prvaka na prepunoj Pecari, pred 4.000 navijača.

Domaći su ostvarili trijumf rezultatom 3:2. Povela je Hercegovina u četvrtoj minuti preko Ćorluke. Fantastično je asistirao Darko Ivanković, a Ćorluka se ubacio na drugu stativu i poslao loptu u mrežu.

Iako je bilo prilika na obje strane na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0.

Početkom nastavka u 22. minuti Peko je ukrao jednu loptu obrani gostiju i pogodio za 2:0. Minutu kasnije Duvnjak lijepim udarcem smanjuje na 2:1. U 27. minuti Mršo je lijepo dodao za Džafu, a ovaj matirao Rašića za izjednačenje.

Dvije minute kasnije Hercegovina ponovno vodi. Ćorluka je iz kornera dodao za Darku Ivankovića, koji loptu gostujućem golmanu kroz noge šalje u mrežu.

Pokušali su gosti do kraja utakmice doći do poravnanja, no Hercegovina je uspjela sačuvati prednost i osvojiti naslov prvaka, prvi u svojoj historiji, samo pet godina nakon osnivanja kluba.