Večerašnjim utakmicama okončano je prvo kolo Lige prvaka. Golove smo vidjeli na svim mečevima, osim na onom u Bergamu u kome su se sastali Atalanta i Arsenal.

Monaco je na domaćem terenu uspio savladati Barcelonu rezultatom 2:1. U 16. minutu Monaco dolazi u vodstvo preko Akliouchea. 22-godišnji krilni napadač sjajno je povukao loptu, pucao sa ivice šesnaesterca i zatresao mrežu tima iz Katalonije. Andre ter Stegen ostao je nepomičan.

Samo par minuta kasnije, uzvratio je Yamal kome je to bio prvijenac u Ligi prvaka. Konačnih 2:1 postavio je Ilenikhena u 72. minutu. Važno je napomenuti i to da je Barcelona od 11. minuta igrala sa igračem manje. Nakon greške ter Stegena, Eric Garcia bio je prinuđen da pravi prekršaj za koji je kažnjen crvenim kartonom.

Ekipa Bresta slavila je u meču protiv Sturma sa 2:1. Strijelci za francuskog predstavnika bili su Magnetti i Sima. Pogodak koji je postigla ekipa Sturma pripisan je Fernandesu kao autogol. Bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović na terenu je proveo svih 90 minuta.

Utakmica između Atletico Madrida i Leipziga završena je identičnim rezultatom. Pobjedu u ovom duelu odnio je Atletico. Golove su postizali Šeško u 4. minutu za Leipzig te Griezmann u 28. i Gimenez u 90. minutu za Madriđane.

Kao što smo pomenuli u uvodu, na utakmici Atalanta – Arsenal nije bilo golova. Domaćin, ekipa Atalante, u 51. minutu propustila je sjajnu priliku da dođe do vodstva. Rategui je prvo promašio jedanaesterac, a zatim i loše reagovao na odbijenu loptu. Baš kao i Gazibegović, Sead Kolašinac je također na terenu proveo čitavu utakmicu.