Fudbaleri Monze su u osmom kolu italijanske Serie A savladali Veronu. Izabranici Alessandra Neste ostvarili su pobjedu rezultatom 0:3.

Monza je odično otvorila utakmicu. Već u 9. minutu Mota je fantastično prihvatio loptu na desnoj strani, bio je potpuno sam. Upravo to mu je omogućilo da uhvati volej i smjesti loptu u mrežu za 0:1.

U 74. minuti golman Turati je ispucao loptu. Glavom ju je prebacio Đurić i ona je došla do Mote koji utrčava u šesnaesterac Verone i pogađa za 0:2.

Nije uspjela Verona da se “sabere” od drugog gola, a uslijedio je novi šok za domaći tim. Identična situacija viđena je u 79. minuti. Opet je loptu ispucao golman Turati, a sada je Đurić spustio glavom do Bianca. 22-godišnji veznjak šalje loptu iza leđa golmana Montipa i postavlja konačnih 0:3.