U prvoj utakmici pretposljednjeg, 37. kola italijanske Serije A, Fiorentina je na svom terenu remizirala sa Napolijem rezultatom 2:2 i tako zadržala osmu poziciju na tabeli koja vodi u Ligu konferencija.

Napoli je ostao na devetom mjestu sa dva boda manje i uz utakmicu više od večerašnjeg rivala te je gotovo izvjesno da Napolitanci sljedeće sezone neće igrati u evropskim takmičenjima.

Počelo je sjajno za ekipu Napolija koja je povela već u osmom minutu meča. Politano je odlično izveo korner sa lijeve strane, a u kaznenom prostoru domaćih Rahmani je bio viši u skoku od Milenkovića i preciznim udarcem glavom savladao golmana Terraciana – 0:1.

To vodstvo gostiju ostalo je na snazi do finiša prvog poluvremena kada je Fiorentina za samo dva minuta stigla do potpunog preokreta.

Igrao se 40. minut meča kada su domaći iznudili slobodan udarac na dvadesetak metara od gola, a fenomenalno ga je izveo Biraghi koji je loptu poslao pod prečku za izjdnačenje na 1:1.

Tek što su proslavili ovaj eurogol, domaći su postigli još jedan. Konfuziju u defanzivnoj liniji ekipe Napolija iskoristio je Nzola koji je na lijevoj strani osvojio loptu ispred kaznenog prostora, a onda je sa ivice šesnaesterca uputio precizan udarac po zemlji u donji lijevi ugao gola golmana Mereta – 2:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a poslije dvanaest minuta igre u nastavku vidjeli smo još jedan eurogol iz ”slobodnjaka”.

Ovoga puta je Kvaratshkelija majstorski izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, na dvadesetak metara od gola Fiorentine, živi zid je ”pukao”, a popularni “Kvaradona” je kroz tu “pukotinu”, pored Milenkovića poslao loptu u Terracianovu mrežu – 2:2.