Real Madrid je 15. put prvak Evrope. Neuništivi Kraljevski klub u večerašnjem finalu na Wembleyu djelovao je na momente satjeran u kut, ali ponovo je pokazao pobjednički mentalitet i okitio se novim trofejem Lige prvaka.

Borussia Dortmund je bila mnogo bolji tim u prvom poluvremenu, stvorila nekoliko izrazitih prilika, ali prosto je nevjerovatno da Nijemci nisu uspjeli zatresti mrežu rivala.

Stopostotna šansa se ukazala Adeyemiju u 21. minuti. Izašao je sam pred Courtoisa i pokušao ga predriblati, ali lopta mu je pobjegla te je puknuo iz teškog kuta, što je rezultiralo tek gol-autom.

Samo dvije minute kasnije uslijedila je još jedna kolosalna prilika za Borussiju. Maatsen je podvalio loptu iza madridske odbrane, Fullkrug je uletio u prazan prostor i pritom možda bio u ofsajdu. No, akcija je puštena, a njemački napadač je šutirao i pogodio stativu.

Početkom drugog poluvremena Real se probudio i počeo prijetiti, a dortmundski sastav čekao šansu iz kontranapada.

Kraljevi su poveli u 74. minuti, strijelac je bio Dani Carvajal. Kroos je ubacio iz kornera, defanzivac Reala ubacio se na prvu stativu i glavom usmjerio loptu u mrežu.

Sve je postalo jasno sedam minuta prije kraja. Maatsen je napravio kardinalnu grešku i praktično dodao loptu Bellinghamu, a Englez zatim uposlio Viniciusa koji poentira za 2:0.

Ispostavit će se i da je to bio konačan ishod meča. Uslijedilo je veliko slavlje Madriđana na travnjaku i tribinama kultnog Wembleya…