Njemačka je opravdala ulogu favorita i pobijedila večeras Dansku u osmini finala Evropskog prvenstva.

Već u trećoj minuti domaćin EP trese mrežu Danaca, ali pogodak Schlotterbecka je poništen zbog ofsajda.

Bilo je prilika zatim na obje strane, da bi sudija Michael Oliver zbog velikog nevremena prekinuo meč i poslao igrače u svlačionice. Srećom, prekid nije dugo trajao, susret je nastavljen nakon pauze od petnaestak minuta, a poluvrijeme zaključeno rezultatom 0:0.

Danska početkom drugog dijela postiže gol, ali je VAR signalizirao da se radio o ofsajdu.

Ubrzo nakon toga dosuđen je jedanaesterac za Njemačku, lopta je pogodila Andersena u ruku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Havertz u 53. minuti.

Veliku priliku za izjednačenje je imao Hojlund u 66. minuti, ali pucao je pravo u Neuera. Dvije minute kasnije uslijedila je kazna. Musiala je sjajno istrčao kontru i rutinski matirao Schmeichela za 2:0 i veliko slavlje navijača u Dortmundu.

Rezultat se više nije mijenjao. Nijemci u četvrtfinalu igraju protiv pobjednika susreta Španija – Gruzija.