Nizozemska je danas savladala Rumuniju i ostvarila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Cody Gakpo je lijepim golom u 20. minuti doveo Oranje u vodstvo. Nakon toga Nizozemci nisu popuštali s pritiskom i nastavili su stvarati šanse.

Gakpo je ponovo tresao mrežu Rumuna u 60. minuti, ali je isti poništen zbog ofsajda.

Rumunska selekcija nije mnogo toga pokazala, uglavnom se branila i pokušavala zaprijetiti iz kontranapada.

Šest minuta prije kraja Nizozemci su udvostručili prednost. Sve je odradio Gakpo i asistirao Malenu, kojem nije bilo teško proslijediti loptu u praznu mrežu – 2:0.

Malen je bio strijelac i u nadoknadi, nakon kontre je pogodio za konačnih 3:0.

Rezultat se više nije mijenjao i izabranici selektora Ronalda Koemana su ušli među osam najboljih na EP. Protivnik u četvrtfinalu će im biti pobjednik večerašnjeg susreta između Austrije i Turske.