Počeo je treći dan Evropskog prvenstva Njemačkoj, a u prvoj utakmici Grupe D Nizozemska je ostvarila pobjedu nad Poljskom.

Okršaj Poljske i Nizozemske na Volksparkstadionu u Hamburgu počeo je relativno mirno na obje strane. Prva prava prilika u 16. minuti bila je realizovana u pogodak. Nakon kornera kojeg je izveo Piotr Zielinski, Adam Buksa je pogodio glavom za 1:0 i neočekivano vodstvo Poljske.

Uslijedila je potom ofanziva Nizozemske, prilike su se redale jedna za drugom. Najprije je Van Dijk pokšao u 20. minuti, ali Szczesny brani, zatim dvije minute poslije Depay šutira preko gola, a u 28. Gakpo šutira pored gola. Ipak, u 29. minuti je šutirao Cody Gakpo, a lopta je na putu ka golu zakačila Salamona i prevarila golmana Poljske te završila iza njegovih leđa za 1:1. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Nastavili su Nizozemci sa ofanzivnom igrom i u drugom poluvremenu. Szczesny je bio na visini zadatka dva puta, a Stefan de Vrij i Denzel Dumfries iz sjajnih pozicija promašivali su okvir gola.

Na radost navijača Nizozemske, u 83. minuti susreta, Nathan Ake je preciznim dodavanjem pronašao Wouta Weghorsta, koji je pogodio za konačnih 1:2. Poljaci su propustili veliku priliku u 90. minuti preko Swiderskog, njegov udarac odbranio je Verbruggen, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Podsjećamo, ulogu četvrtog sudije na ovom meču imao je najbolji bh. sudija Irfan Peljto.

Današnjem susretu prisustvovao je Sergej Barbarez, te je sasvim sigurno da je selektor Zmajeva sa tribina pratio budućeg protivnika reprezentacije BiH u Ligi nacija.

Naredna utakmica Grupe D na rasporedu je sutra od 21 sat, a u Dizeldorfu će se suočiti Austrija i Franucska.