Nogometna reprezentacija Njemačke savladala je danas Mađarsku u susretu drrugog kola grupe A i postala prva selekcija koja je na aktuelnom Evropskom prvenstvu osigurala plasman u osminu finala.

Izabranici selektora Juliana Nagelsmanna poveli su u 22. minuti. Gundogan je osvojio loptu nakon loše reakcije mađarske odbrane i dodao Musiali, a fudbaler Bayerna zatim rutinski pogodio za vodstvo domaćina EP.

Nijemci su nastavili stvarati prilike, ali znali su zaprijetiti i Mađari, pogotovo u situaciji kada je Varga u 60. minuti glavom pucao pored gola.

Sve dileme Elf rješava u 67. minuti. Mittelstadt je povratnim pasom asistirao usamljenom Gundoganu, njemački kapiten bez problema je pogodio za 2:0.

Tim rezultatom je zaključen susret. U sklopu iste grupe, snage će večeras odmjeriti Škotska i Švicarska.