Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su danas West Ham u Londonu rezultatom 1:3 u meču trećeg kola engleskog Premiershipa.

Erling Haaland je napadač kakvog Premier liga nije vidjela u historiji, barem prema brojkama.

Norvežanin je svoju torturu nad West Hamom počeo u 10. minutu kada je dobio previše prostora prilikom dobre lopte Bernarda Silve i istu je prosljedio pokraj Alphonsa Areole. Iako je West Ham bolje ušao u meč i u 19. minutu izjednačio zahvaljujući tome što je Jerrod Bowen “pogodio” Rubena Diasa, nekako nisu imali šanse danas.

U 30. minutu je Haarling ponovo dobio više prostora nego što bi smio da ima i zatresao je mrežu u bližem uglu Areolinog gola. Fenomenalna egzekucija.

Treneru domaćih Julenu Lopetegiju nisu pomogle ni izmjene, niti bilo kakva odbrana od Erlinga Haalanda čiji udarac u 84. minutu još jednom pronalazi put do mreže čime je stigao do 70. pogotka na 69 odigranih utakmica u Premier ligi. Fascinantno.

Momak je i u prošlom kolu dao tri gola i već ih ima sedam u ovoj sezoni. Također, bio je to njegov osmi hat-trick od dolaska u Premier ligu.