Fudbaleri Celtica savladali su kao domaćini ekipu Rangersa u okviru 36. kola škotske Premijer lige rezultatom 2:1.

Puleni Brendona Rogersa napravili su ključan korak u osvajanju titule pošto su današnjom pobjedom nad velikim rivalom u Old Firmu napravili šest bodova razlike dvije utakmice pre kraja sezone.

To praktično znači titula za Zeleno-bijele.

Na Celtic parku vidjeli smo tri gola, od kojih je jedan autogol, kao i promašen penal i crveni karton.

Veći dio toga dogodio se posljednjih desetak minuta prvog poluvremena. Sve je počelo u 35. minutu kada je Matt O’Riley matirao Butlanda poslije dodavanja McGregora.

Tri minuta kasnije, Lundstram je postigao autogol, a nadu u drugačiji ishod po goste dao je Dessers svojim golom u 40. minutu, ali je nedugo zatim u nadoknadi Rangers ostao sa igračem manje poslije isključenja Lundstrama.

Početkom drugog poluvremena, udarac O’Rileyja sa penala uspjeo je da odbrani Butland u 55. minutu, međutim to nije mnogo pomoglo Policajcima koji su tako najvjerovatnije ponovo ispustili šansu za trofej.