Parma se vraća u Seriju A! Jedan od omiljenih italijanskih klubova, svojevremeno i osvajač evropskih kupova, matematički je danas osigurao povratak u najviši rang.

Ekipi iz grada parmezana, nakon poraza Venezije u gostima kod Catanzara (3:2), odgovarao je i bod u Bariju. I to se zaista dogodilo, Bari i Parma su remizirali.

Goste je u prednost doveo mladi francuski napadač Ange-Yoan Bonny u 50. minuti, da bi Valerio DI Cesare pogodio za Bari i izjednačio u 68. minuti.

Rezultat se više nije mijenjao, na radost navijača Parme. Nema sumnje i da će im biti priređen lijep doček na povratku kući.

Parma dva kola prije kraja sezone ima 74, boda, drugi je Como sa 71, treća Venezia 67… DVije prvoplasirane ekipe ulaze direktno u Seriju A.