Uzvratni duel play-offa Konferencijske lige između Partizana i Genta završen je rezultatom 1:0 u korist belgijskog predstavnika. Gent je slavio identičnim rezultatom kao i u prvom meču.

Prvu priliku na meču imali su igrači Genta, ali Surdez je bio neprecizan.

Partizan je prijetio u 11. i 40. minutu. U prvoj situaciji, dobro su kombinovali Ibrahim i Ghayas Zahid. Nakon Ghayasovog udarca nastala je pometnja u šesnaestercu domaćina, ali je to brzo očišćeno. Situaciju iz 40. minuti ponovo je obilježio Zahid koji je nakon odbijene lopte bio neprecizan.

U 50. minuti Gent je pogodio prečku gola crno-bijelih. Omri Gandelman je tada pokušao.

Polovinom drugog poluvremena pokušao je i igrač gostiju, Đorđe Jovanović, ali je njegov šut izblokiran.

Odlučujuća situacija na ovom meču desila se u 88. minuti kada je Delorge-Knieper na asistenciju Samoise doveo domaćina u vodstvo i na taj način postavio i konačni rezultat ovog meča 1:0.

Nakon večerašnjeg poraza, beogradski Partizan je završio svoj nastup u Evropi.