Završene su prve dvije utakmice trećeg kola Lige prvaka planirane za danas. Oba susreta okončana su bez pobjednika.

Rezultat meča Atalanta – Celtic glasi 0:0. Napadala je Atalanta sa svih strana, a u prilog tome ide i činjenica da je italijanska ekipa meč završila sa čak 20 šuteva, od toga šest u okvir gola Celtica. Ipak, Schmeichel je bio nepremostiva prepreka za domaći tim. Bh. reprezentativac, Sead Kolašinac, teren je napustio u 78. minuti. Uz Kolašinca, na terenu Gewiss stadiona bio je i bosanskohercegovački arbitar, Irfan Peljto.

Na drugoj utakmici, onoj između Bresta i Bayer Leverkusena, viđena su dva gola. Wirtz je pogodio za njemačkog predstavnika i prednost od 0:1, dok je konačnih 1:1 postavio Lees-Melou golom u 39. minuti.