U utakmici prvog kola engleske Premier lige nogometaši Liverpoola slavili su 0:2 na gostovanju kod novog člana elite ekipe Ipswicha.

Ekipa Arne Slota važila je za apsolutnog favorita u ovom meču i na kraju je opravdala ta očekivanja.

U prvom poluvremenu nije baš sve bilo baš idealno za tim sa Anfeilda, tačnije jako skromno izdanje s obzirom da nisu uputili šut prema golu, a jedinu pravu priliku je zapravo imao domaći tim u 41. minuti kada je Tuanzebe nakon dobrog ubačaja loptu poslao preko gola.

U drugom poluvremenu Liverpool je zaigrao mnogo agilnije. Ipswich je kapitulirao u 60. minuti kada je sjajnom asistencijom Mohamed Salah uposlio Diego Jotu koji je loptu smjestio u mrežu. Samo pet minuta kasnije u strijelce se upisao i sam Salah, kada se našao na pravom mjestu i pogodio za konačnih 0:2.

Imala je ekipa Arne Slota još nekoliko prilika u završnici meča. U posljednjim minutama regularnog dijela Luis Diaz je imao sjajan solo prodor, ali njegov udarac izblokirala je odbrana Ipswicha, a potom je u četvrtoj minuti nadoknade na šut Salaha sjajnu odbrane imao golman Christian Walton.

U narednom kolu Liverpool dočekuje Brentford, dok Ipswich gostuje aktualnom prvaku Mancehster Cityju.