Nogometaši Genoe i Intera remizirali su na startu nove sezone Serije A.

Meč na Luigi Ferrarisu završen je rezultatom 2:2, a domaći su do boda došli u sudijskoj nadoknadi golom nekadašnjeg igrača Milana Juniora Messiasa.

Šok za Inter desio se u 20. minuti. Bani je glavom stavio u iskušenje čuvara mreže Intera Sommera, a Švicarac katastrofalno reagovao i omogućio Alessandru Vogliacu da dovede Genou u vodstvo.

Samo deset minuta trebalo je Interu da izjednači. Nicolo Barella je sjajno zavrnuo loptu u šesnaesterac Đenovljana, a napadač prvaka Italije Marvus Thuram glavom poravnao rezultat.

Nastavila je ekipa trenera Simonea Inzaghija sa napadima u drugom poluvremenu i to joj se isplatilo.

Pet minuta prije kraja meča rezervista Davide Frattesi perfektnom loptom u prostor uspio je da proigra Thurama, a Francuz izbjegao ofsajd i smjestio loptu u mrežu za potpuni preokret Intera.

U posljednjim trenucima utakmice sav Interov trud upropastio je stoper Inzaghijevog tima Yann Bisseck koji je igrao rukom i tako skrivio jedanaestarac. Najstrožu kaznu za Genou izveo je bivši igrač Milan Junior Messias, Sommer odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila do Brazilca, koji iz drugog pokušaja nije pogriješio.

U drugoj utakmici, odigranoj u isto vrijeme, povratnik u elitu Parma remizirala je sa Fiorentinom, bilo je 1:1.

Poveli su Mljekari u 22. minutu preko Rumuna Dennisa Mana, a bod Violi doneo kapiten Cristiano Biraghi 15 minuta prije kraja iz slobodnog udarca.