Duel između Arsenala i Brightona na Emiratesu završen je bez pobjednika, a konačni rezultat glasio je 1:1.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa Arsenala. Tim Mikela Artete imao je nekoliko pokušaja u uvodnim minutama. Vrijedi izdvojiti onaj iz 8. minute, kada je Saka ostao sam na nekih 7 metara od gola, ali je pucao pravo u dobro postavljenog Verbruggena.

U 16. minuti meča problemi za Hurzelera. James Milner se povrijedio pa je Nijemac bio prinuđen da vrši izmjenu. Na teren je ušao Yasin Ayari.

Do 38. minute bilo je po nekoliko pokušaja sa obje strane, a onda je uslijedio napad Arsenala. Nakon jedne intervencije Jurrien Timber je ispucao loptu na protivničku polovinu. Tamo se našao Bukayo Saka koji je uposlio Kaia Havertza. Njemački reprezentativac našao se u situaciji jedan na jedan koju je uspješno riješio. Sjajno je lobovao golmana gostiju i Arsenal doveo u vodstvo od 1:0.

Pred kraj prvog poluvremena dobar pokušaj imao je i Trossard, ali Bart Verbruggen je još jednom bio siguran.

U 49. minuti Arsenal je ostao sa igračem manje. Declan Rice, nakon što je blokirao izvođenje prekida, dobio je drugi žuti karton te mu je Kavanagh pokazao put prema svlačionici.

Ovo će se ispostaviti kao ključan momenat. Od tog trenutka Brighton je preuzeo inicijativu na terenu, a do izjednačenja su došli u 58. minuti. Dunk je poslao loptu iz zadnje linije, Minteh je šutirao, a na odbijenu loptu naišao je Joao Pedro koji ju je pospremio u mrežu golmana Raye.

U periodu između 75. i 77. minute zaredale su se tri izvrsne prilike. Prvo Havertz nije uspio da iskoristi zicer. Na drugoj strani Raya je zaustavio udarac Yasina Ayarija, a onda se istakao i Verbruggen koji je odbranio pokušaj Bukaya Sake.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Meč je završen sa konačnih 1:1.