Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 3. kola Lige nacija. Njemačka je savladala Zmajeve rezultatom 2:1.

Prvu priliku na meču imala je naša reprezentacija. Bašić je pucao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative gola na kojem stoji Nubel.

U nastavku su obje ekipe uspjevale doći do protivničkog šesnaesterca, no realizacija je izostajala.

Vrijedi izdvojiti pokušaj Grossa iz 25. minute. ‘Raspalio’ je Nijemac s 30 metara. Bilo je to jako blizu. Ipak, mreže su ostale da miruju, barem u narednih pet minuta. Izabranici Naglesmanna tada preko Undava dolaze u vodstvo. Pogotku je prethodio sjajan pas Mittelstadta i povratna lopta Wirtza, nakon čega je napadač Stuttgarta imao lagan posao.

Samo par trenutaka kasnije lopta je ponovo završila iza leđa Vasilja, no signalizirana je ofsajd pozicija.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu naša selekcija imala je preko Demirovića. Kolašinac je izbacio 26-godišnjeg centrarfora u situaciju jedan na jedan. Savladao je Ermedin golmana Nubela, ali sreća nije bila na našoj strani. Lopta se odbila od prečku i otišla preko gola.

Već u sljedećem napadu je stigla kazna. Mittelstadt je ubacio loptu sa strane, a Undav, još jedanput, istu posprema u mrežu.

Do kraja prvog dijela pokušao je i Wirtz. Ostao je mladi veznjak sam na prvoj stativi. Njegov pokušaj glavom odlazi preko gola.

U nastavku je naša reprezentacija krenula ofanzivnije. Mogli su to Nijemci kazniti u 55. minuti kada je Gnabry proigrao Undava. Ipak, Barišić se tada dobro ispriječio i blokirao udarac. U narednom napadu Njemačka ponovo postiže gol, ali je reagovao VAR i sudiji Letexieru potvrdio da se radi o ofsajd poziciji. Potpuno identična situacija bila je i kod pogotka koji je postigao Gnabry u 68. minuti.

Radost našim navijačima, kao i mnogo puta do sada, donio je Edin Džeko u 71. minuti. Tahirović je ubacio iz kornera, a Dijamant se našao na pravom mjestu i glavom poslao loptu iza leđa Nubela. Smanjila je naša reprezentacija na 1:2.

U nastavku ogroman pritisak Zmajeva. Pokušavali su naši reprezentativci stići do izjednačujućeg pogotka, ali nisu uspjeli. Do kraja, rezultat je ostao nepromijenjen.

Iako su pretrpili poraz, bila je to dobra partija Zmajeva. Pokazali su borbenost i pružili veliki otpor favoriziranoj Njemačkoj.

BiH – Njemačka 1:2 (Džeko 70′ – Undav 30′, Undav 36′)

Stadion Bilino polje u Zenici. Glavni sudija: Francois Letexier (Francuska).

BOSNA I HERCEGOVINA: Vasilj, Gazibegović, Barišić, Katić, Kolašinac (Tabaković), Huseinbašić (Hajradinović), Burnić (Bajraktarević), Gigović (Šarić), Bašić (Tahirović), Demirović, Džeko.

NJEMAČKA: Nubel, Mittelstadt (Gosens), Kimmich, Rudiger, Tah, Andrich (Stiller), Gross (Anton), Wirtz, Gnabry (Fuhrich), Undav (Burkardt), Kleindienst.