U utakmici 37. kola engleske Premier lige Aston Villa je na svom terenu remizirao 3:3 sa ekipom Liverpoola.

Na Villa Parku u Birminghamu nogometaši Liverpoola su već u drugoj minuti stigli u prednost. Nespretna reakcija golmana Aston Ville bila je kobna s obzirom da je lopta završila u njegovom golu.

Samo deset minuta kasnije Tielemans je pogodio za izjednačenje, a asistent je bio Ollie Watkins. Ipak tim Jurgena Kloppa vrlo brzo vraća prednost. Igrao se 23. minut susreta kada je Cody Gakpo poslao loptu u mrežu domaćih.

Mladi pulen Liverpoola Jarell Quansah pogodio je za 1:3 na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti. Samo četiri minute kasnije gol Watkinsa poništio je glavni sudija Hooper, jer se Ollie nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja meča bilo je mnogo prilika na obje strane. Liverpool je promašivao, a Aston Villa realizovala svoje šanse. Kolumbijac Jhon Duran bio je koban po odbranu Liverpoola. Prvo je u 85. pogodio za smanjenje prednosti Redsa, a potom u 88. minuti, na asistenciju Diabyja pogodio za konačnih 3:3.

U posljednjem kolu Liverpool se na Anfieldu protiv Wolvsa oprašta od Jurgena Kloppa, dok Aston Villa gostuje kod Crystal Palacea.