Fudbaleri Brentforda pobijedili su kao domaćini ekipu Crystal Palacea rezultatom 2:1 u prvom kolu Premier lige.

Heroj u pobedi Brentforda bio je Wissa, koji je bio asistent prvog i strijelac pobjedničkog gola. Treba istaći da je na golu blistao i golman Flekken, koji je imao nekoliko odličnih intervencija.

U 29. minutu Brentford je izveo jednu od najljepših akcija u 2024. godini u Premier ligi, praktično je učestvovalo pola tima po desnoj strani, a na kraju je Wissa proigrao Mbeuma, a ovaj ušao u sredinu i pogodio dalji ugao za 1:0.

Palace se nije predavao, napadao je i do izjednačenja došao u 57. minutu. Poslije centaršuta sa lijevog boka, Munoz je vratio loptu na peterac, a tamo je nespretno zakačio Pinnock i poslao u mrežu Brentforda za 1:1.

Ali, u 76. minutu ponovo je na scenu stupio Wissa. On je ovaj put pokupio jedan otpadak i iz peterca savladao Hendersona za 2:1.

Palace je do kraja pokušao da dođe do boda, najopasniji je bio Eze, koji je imao dva udarca, a jedan i Ayew, ali promjene rezultata nije bilo.

U narednom kolu Brentford gostuje Liverpoolu, dok Crystal Palace dočekuje West Ham u londonskom derbiju.