Nogometaši Manchester Uniteda doživjeli su potpuni debakl na gostovanju kod Crystal Palacea u susretu 36. kola engleske Premier lige.

Spektakularan meč odigran je u Londonu gdje Crystal Palace sa četiri gola ispratio Manchester United. Mogli su domaći postići mnogo više golova, ali je Onana imao nekoliko sjajnih intervencija. S druge strane Casemiro je dva puta pogađao mrežu domaćih, ali oba pogotka su nakon VAR asistencija poništena.

Domaći tim je rano došao u prednost. Već u 12. minuti susreta sjajnim udarcem Michael Olise je savladao Andreja Onanu.

Domaći su nastavili sa sjajnom igro i dinamičnim napadima, a gol za 2:0 postigao je Jean-Philippe Mateta u 40. minuti meča.

Igrao se 58. minut susreta kada je Tyrick Mitchell nakon odlične reakcije u šesnaestercu gostiju povisio na 3:0.

Samo osam minuta kasnije Olise je postigao drugi gol na meču za konačnih 4:0 na Selhurst Parku.

Novim porazom United je sve dalje od Evrope u narednoj sezoni s obzirom da se nalaze na osmom mjestu sa samo 54 boda. Crystal Palace je na 14. poziciji sa 43 osvojena boda.