U utakmici drugog kola engleske Premier lige, danas je odigran spektakularan meč u kojem je ekipa Chelseaja sa visokih 2:6 savladala domaći tim Wolverhamptona.

Gosti iz Londona su već u drugoj minuti pokazali da žele odnijeti maksimlana broj bodova sa Molineux stadiona. Strijelac prvog gola na meču bio je Nichlas Jackson. Uslijedio je nešto mirniji period igre sve do 27. minute, kada je za 1:1 u 27. minuti pogodio Mathias Cunha.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još uzbuđenja. Prvo je u 45. minuti Cole Palmer pogodio za prednost od 1:2, da bi u šestoj minuti nadoknade golom Larsena Wolverhampton došao do novog izjednačenja.

Početak drugog poluvremena prošao je u znaku Nonija Maduekea koji je već u 49. minuti, na asistenciju Cola Palmera pogodio za 2:3. Samo devet minuta kasnije isti dvojac je režirao novi pogodak za 2:4, a ponovo u istim ulogama asistenta i strijelca njih dvojica našli su se i u 63. minuti meča, kada je Madueke hat-trickom doveo Chelsea do prednosti od 2:5.

Nogometaši Wolvesa stigli su do pogotka u 79. minuti, ali je nakon VAR asistencije isti poništen jer je golu prethodila ofsajd pozicija. Samo minut kasnije na drugoj strani uslijedila je kazna. Pedro Neto je namjestio loptu za Joaoa Felixa koji je pogodio za konačnih 2:6.