Nogometaši Manchester Cityja na najbolji mogući način započeli su novu sezonu, a u prvom kolu engleske Premier lige pobijedili su 0:2 Chelsea na Stamford Bridge.

Ekipa Pepa Guardiole bolje je započela meč u Londonu, a već u 18. minuti City je došao do vodstva od 0:1. Strijelac gola bio je Erling Haalnd, nakon što je jakim udarcem savladao Roberta Sancheza na golu domaćih.

Imao je City jednu opasnu priliku u 37. minuti meča, ali je Sanchez sjajnom intervencijom spriječio da Jeremy Doku postigne pogodak. U 45. minuti Jackson je pogodio za izjednačenje, ali je sudac Anthony Taylor nakon VAR provjere poništio pogodak.

U drugom poluvremenu City je imao terensku inicijativu, ali je u 66. minuti gol Rico Lewisa poništen, jer je ranije dosuđen prekršaj u napadu. Nakon mirnijeg perioda igre, konačnih 0:2 postavio je Mateo Kovačić golom u 84. minuti igre.

U narednom kolu Manchester City dočekuje Ipswich, dok Chelsea ide na gostovanje kod Wolverhamptona.