Francuski 18-godišnji stoper Leny Yoro potpisao je prije deset dana ugovor s Manchester Unitedom.

Yoro je stigao u United iz francuskog prvoligaša Lillea, a potpisao je ugovor na pet godina. Nagađa se da vrijednost transfera iznosi oko 60 milion eura s uključenim bonusima. No stvari su za mladog Francuza krenule loše u SAD-u.

Ondje je United na pripremama izgubio 2:1, a Yoro je pri 1:0 vodstvu Uniteda izašao s terena u 33. minuti zbog povrede. U jednom je trenutku zastao i zatražio liječniku pomoć te rekao kako ne može nastaviti dalje. Ozlijeđena mu je lijeva noga, a zasad nije poznato koliko dugo će izbivati.

United je poveo golom Rasmusa Højlunda u desetoj minuti. Na 1:1 izjednačio je Gabriel Jesus u 26. minuti, a konačnih 2:1 za Arsenal postavio je Gabriel Martinelli u 81. minuti.

Yoro je prije osam dana igrao za United svoju prvu utakmicu u pobjedi 2:0 nad Rangersima u prijateljskoj utakmici. Yoro je odigrao 44 utakmice u svim natjecanjima te je s Lilleom osvojio četvrto mjesto u francuskom prvenstvu.

Postigao je i tri pogotka, od kojih je jedan zabio Rijeci u pobjedi 2:1 u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Dosad nije debitirao za A reprezentaciju Francuske, već igra za njezine mlađe selekcije te je skupio 13 nastupa.