U petom kolu španske La Lige prvak madridski Real je u gostima, nakon dva pogođena jedanaesterca, pobijedio Real Sociedad 0:2. Nakon dva remija bila je ovo prva gostujuća pobjeda Reala na startu nove sezone.

U prvom poluvremenu dvoboja u San Sebastianu najbolju šansu je imao hrvatski reprezentativac Luka Sučić koji je za domaćina u 25. minuti žestoko raspalio s vrha šesnaesterca, a lopta je odsjela na okviru gostujućeg gola.

Okvir gola spasio je Kraljeve i u 36. minuti. Sheraldo Becker je šutirao, Courtois je opet bio nemoćan, ali lopta je pogodila prečku. Nesretni Sučić je odmah na startu drugog dijela opet bio velika prijetnja za Real. Iskosa je gađao suprotni kut vrata Courtoisa, ali je ovaj put pogodio stativu.

Kazna je uslijedila na drugoj strani. Dosuđen je jedanaesterac za goste iz Madrida u 58. minuti, a Brazilac Vinicius Junior je pogodio za 0:1. Potom su gosti u 75. dobili novu šansu s bijele tačke, a tada je za konačnih 2:0 pogodio Mbappe.