Fudbaleri Belgije odigrali su u Kelnu protiv reprezentacije Rumunije posljednju utakmicu drugog kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Belgijanci su od samog starta meča dominirali u posjedu lopte i količini prilika, a na kraju su i zasluženo slavili sa 2:0.

Već u prvom minutu vidjeli smo sjajan pogodak Yourija Tielemansa kojem je povratnu loptu ostavio Romelu Lukaku, a ovaj lagano matirao Florina Nitu. Tri minute poslije uzvratili su Rumuni, ali je odbranio Casteels. Igrao se 18. minut kada je Lukebakio sjajno šutirao, ali je odbranio Nita. U 30. minuti sjajnu akciju izveli su Belgijanci, ali je u ključnim trenucima jedan odbrambeni igrač Rumunije loptu izbio u korner.

U 36. minuti lijepo su kombinovali Rumuni, ali je ovaj put jedan igrač selekcije Belgije dobro intervenisao i otklonio opasnost. Samo minut poslije pucao je Man, ali je Casteels bio na oprezu. Rezultat je nakon prvih 45 minuta bio 1:0 .

U nastavku, Belgijanci su zaprijetili već u sedmoj minuti drugog dijela. Kevin de Bruyne je sjajno pucao sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta prošla pokraj stative. Samo deset minuta kasnije, Doku je nakon solo akcije pucao, ali nije bio dovoljno precizan.

Romelu Lukaku u 64. minuti iskoristio je precizno dodavanje de Bruynea i pogodio, ali je njegov najveći neprijatelj VAR poništio njegov pogodak radi milimetarskog ofsajda. Podsjećamo, u prvom meču protiv Slovačke Lukakuu su poništena dva pogodka. Imao je Lukaku šansu pet minuta kasnije, ali je Florin Nita sjajno intervenisao.

Ipak, Belgijanci su u 80. minuti uspjeli slomiti otpor Rumunije i doći do drugog pogotka. Kevin de Bruyne postigao je pogodak nakon odličnog dodavanja Koena Casteelsa. Tri minuta kasnije pred golom Rumunije prekombinovali su se Trossard i Lukaku, te nisko iskoristili veliku priliku za ubjedljiviji trijumf. Posljednje minute meča protekle su mirno, te je konačni rezultat ostao 2:0.

Zanimljivo je da nakon dva odigrana kola sve četiri reprezentacije u grupi E imaju po jednu ostvarenu pobjedu, tako da nas sasvim sigurno očekuju uzbudljivi mečevi posljednjeg dana grupne faze. Ukrajina će se sa Belgijom suočiti u Štutgartu, dok će u Frankfurtu snage odmjeriti Slovačka i Rumunija.