Fudbaleri Danske i Engleske odigrali su u Frankfurtu utakmicu drugog kola C grupe Evropskog prvenstva, a susret je završen rezulatom 1:1.

Igrao se 18. minut kada je Andreas Christensen prelako shvatio jedan duel sa Walkerom misleći da kontroliše situaciju. Desni bek Engleske osvojio je duel, oduzeo mu loptu, potom utrčao u kazneni prostor, poslao pas, a lopta je u gužvi igrača stigla do Harry Kanea, a on je sa pet metara lako plasirao u mrežu iza nemoćnog Kaspera Schmeichela, za 0:1.

Engleska se povukla posle vodstva, ali Danska je i suviše kvalitetna ekipa da to ne bi kaznila, te je u 14. minuti meča vezni igrač Morten Hjumland fantastično šutirao sa blizu 30 metara, a lopta je od stative završila u mrežu, za 1:1. Samo pet minuta kasnije Joachim Andersen je mogao donijeti prednost Danskoj, ali je njegov udarac završio iznad prečke, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 1:1.

U nastavku prvu prijetnju imali su Englezi kada je Declan Rice pucao po sredini gola, međutim to za Schmeichela nije bio težak zadatak. Samo dva minuta kasnije šansu je imao i Bukayo Saka, ali je njegov udarac glavom otišao je pored gola.

Uslijedio je nešto mirniji period igre sve do 71. minute kada najbolju priliku za Englesku nije iskoristio Ollie Watkins. U situaciji jedan na jedan golman Danske je zaustavio njegov šut. Šest minuta kasnije Danska je bila u prilici da kazni Englesku za promašaje, ali izuzetno opasan udarac Pierre-Emile Hobjerga sa distance odbranio je Jordan Pickford.

Imao je Hobjerg i u 85. minuti šansu da Dansku dovede do prednosti, ali je nakon šuta sa ruba šesnaesterca lopta otišla pored stative. Finiš meča nije ponudio mnogo, te je rezultat ostao nepromijenjen.

U posljednjem kolu grupne faze Engleska će u Kelnu igrati protiv Slovenije, dok će u Danska i Srbija snage odmjeriti u Minhenu.