Prva utakmica drugog kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj igrala se na Volksparkstadionu u Hamburgu gdje je reprezentacija Hrvatske remizirala sa Albanijom 2:2.

Nakon vrlo mirnog početka utakmice u kojoj ni jedna ekipa nije kreirala ozbiljnu priliku, Albanija je došla u vodstvo iz prvog konkretnog napada u 12. minuti. Qazim Laci je pogodio glavom sa pet metara nakon ubačaja sa desne strane za 0:1 i veliki šok za Hrvatsku.

U 15. minuti Nedim Bajrami se našao u vrlo dobroj prilici, ali iz velike blizine iskosa pogodio je vanjski dio mreže. Preuzela je Hrvatska inicijativu nakon toga i sve više je kružila oko šesnaesterca Albanije ali defanzivna postavka Albanaca je bila gotovo besprijekorna. Uslijedile su dvije dobre prilike za reprezentaciju Albanije. Najprije je u 29. minuti Elseid Hysaj iz voleja šutirao sa 20 metara, ali lopta odlazi preko gola, a zatim u narednom napadu golman Hrvatske odbranio udarac Kristijana Asllanija u situaciji jedan na jedan.

Ozbiljnu priliku do kraja prvog poluvremena smo vidjeli u nadoknadi vremena kada je Rey Manaj šutirao iz odlične pozicije, ali Dominik Livaković odbranio njegov udarac, te je ostalo 0:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. Već u petoj minuti nastavka Hrvatska je zaprijetila preko Luke Sučića, ali je golman Thomas Strakosha bio oprezan i pravovremeno intervenisao.

Na prvi gol Hrvatske na ovom prvenstvu čekalo se do 74. minute. Ante Buduimir je preciznim dodavanjem pronašao Andreja Kramarića koji je pogodio za izjednačenje. Samo dva minuta kasnije Hrvatska dolazi do potpunog preokreta. Nakon udarca Kramarića lopta je pogodila Klausa Gjasula i završila u mreži za prednost Hrvatske od 2:1.

Imala je Albanija sjajnu priliku u finišu meča, ali je Livaković imao izvanrednu odbranu. Potom su i u nadoknadi zaprijetili Albanci preko Arber Hoxhe, ali je njegov udarac bio izblokiran. Zatim drama u posljednjoj minuti sudijske nadoknade. Klaus Gjasula se našao na pravom mjestu i pogodio za izjednačenje. Imao je u nastavku Kovačić šansu, ali je njegov šut završio u rukama golmana Albanije, te je konačan rezultat ostao 2:2.