Na stadionu Nacional do Jamor u Lisabonu izabranici Zlatka Dalića savladali su reprezentaciju Portugala rezultatom 1:2.

Vatreni su do prednosti stigli već u osmoj minuti kada je sa bijele tačke bio siguran kapiten Luka Modrić. Portugal je u prvom dijelu imao više kontrolu lopte, ali je Hrvatska stvarala prilike, međutim prvih 45 minuta igre završeno je rezultatom 0:1.

Portugal je u ranoj fazi drugog poluvremena došao do izjednačenja. Nelson Semedo je u šesnaestercu sjajnom loptom uposlio Diego Jotu koji je bio precizan. Savladao je Dominika Livakovića za 1:1.

Samo osam minuta kasnije nakon sjajnog udarca Marija Pašalića lopta je pogodila prečku i odbila se do Ante Budimira koji ju je smjestio u mrežu. U nastavku Portugal je imao inicijativu, ali redom su prilike propuštali Vitinha i Ruben Dias.

Mogli su Hrvati i do trećeg pogozka, ali je udarac Luke Sučića u 82. minuti odbranio Diego Costa. Do kraja meča nije bilo značajnijih prilika, te je konačni rezultat ostao 1:2.

Bh. sudija Irfan Peljto bio je četvrti sudija na ovom meču.

Podsjerćamo, Hrvatska na Evropskom igra u grupi B sa Italijom, Španijom i Albanijom. Dok će se Portugalci za prolaz u drugu fazu boriti sa Češkom, Turskom i Gruzijom u grupi F.